3 cze 2012

Siedmiomilowe buty i naturalna apteczka.

Ktoś powiedział, że rower to siedmiomilowe buty tylko w realu. Zgadzam się z tym. Rower daje wolność i niesie tam gdzie chcesz, przed siebie, byle dalej. Bardzo lubimy jeździć, tym bardziej że to miła forma spędzania czasu razem.

Dziś oprócz przyjemności z jazdy mieliśmy radość z naszych zbiorów.
Lipka - wiadomo herbatka z jej kwiatków będzie
 antidotum na przeziębienie. Kwiat lipy szczególnie polecany jest przy grypie, kaszlu, anginie, zapaleniu gardła, krtani i oskrzeli. Napary z lipy z dodatkiem miodu czynią cuda przy chorobach typu przeziębieniowego. Zewnętrznie polecana jest do płukania w stanach zapalnych jamy ustnej i gardła.

Kwiaty bzu czarnego ususzę na herbatkę.Jak powszechnie wiadomo napary z kwiatów bzu czarnego wzmacniają naczynia krwionośne, a także działają przeciwzapalnie, ściągająco i przeciwbakteryjnie. Dzięki zawartości kwasów organicznych, bez działa również złuszczająco. Napary zalecane są szczególnie do cery naczynkowej oraz tłustej i mieszanej. Więcej na temat dobroczynnych właściwości bzu i nie tylko TUTAJ

A tu kwiatki dzikiej róży, pachną cudnie i wyglądają tak optymistycznie, róż a wcale nie kiczowaty. Zrobię z niej różany cukier do ciasteczek. Miałam plany konfiturowe, ale zebrałam jej tak mało, że niestety nie da się i już, ku zmartwieniu mojej latorośli :)


Wycieczka się udała, humory nam dopisywały, kwiatki kwitną - wszystko w najlepszym porządku. Mamy znów energię na cały następny tydzień. 

Pozdrawiam wszystkich i życzę pozytywnej energii!

2 komentarze: